Будівельний комбінат
(044) 255-70-95
(044) 253-20-79
dbk_vr@ukr.net
Перемички плитні, балкові і брускові типу ПП, ПГ і ПБ
Плитні, балкові і брускові бетонні або залізобетонні перемички призначені для використання при будівництві прорізів для вікон і дверей в стінах житлових а також громадських будівель, викладених з штучних бетонних блоків ніздрюватих видів (керамзитобетону, газо-, піно -бетону та ін), з природного каменю різної ширини і/або цегли. Використовуються в звичайних будівельних умовах. Для будівництва в районах з підвищеною сейсмоактивністю в конструкції перемичок можуть передбачатися випуски арматурних каркасів і спеціальні закладні деталі .
Основним державним нормативним документом, відповідно до якого випускаються всі види перемичок, використовуваних для перекриття отворів і отворів в стінах з цегли або блоків, є національний стандарт України ДСТУ Б В.2.6- 55: 2008.
Перемички випускаються як крупносерійні вироби заводами залізобетонних конструкцій за кресленнями будівельних серій:
Виробництво на заводах ЗБВ дозволяє використовувати найкращі матеріали з постійним вхідним контролем, високопродуктивні, ретельно дотримуються технологічні процеси підготовки сумішей, виготовлення арматурних конструкцій з постійним контролем якості випущеної продукції на відповідність ДСТУ, ГОСТам, ТУ (технічними умовами) та іншим чинним в Україні нормативним документам та/або робочими кресленнями будівельних проектів.
Для виготовлення використовується важкий бетон, з середньою щільністю не менше 2500 кг/куб. м, класу В15 .
Залізобетонні перемички можуть бути з ненапряженной і попередньо напруженою арматурою. Напруга надають арматурі натягом у формі або опалубці до її заповнення бетонним розчином. Після набору бетоном відпускної міцності, натяг знімають, сталева арматура стискається і передає зусилля стиснення на масу бетону, а залізобетонна перемичка продовжує набирати міцність .
Для підйому, транспортування і монтажу передбачені монтажні петлі зі сталевого дроту або при виготовленні залишаються стропувальні отвори, що мають діаметр 30 мм.
Плитні і брускові перемички виготовляються за національному стандарту України ДСТУ Б В.2.6- 55: 2008 або ГОСТ 948-84 . У цих документах встановлюються основні технічні вимоги до конструкції перемичок, матеріалами для виготовлення, визначено їх технічні параметри, якість поверхонь, точність виготовлення. Розробник державного стандарту рекомендує використовувати залізобетонні перемички типів ПП і ПБ з попередньо напруженою арматурою.
Мінімальна ширина плитній перемички типу ПП становить 250 мм, тобто така перемичка може бути використана при створенні віконного або дверного отвору в стіні, складеної « в одну цеглину ». Більш широкі перемички по ширині кратні розмірам половини довжини стандартного цегли, тобто 125 мм.
Морозостійкість бетону для перемичок вибирається з марок, які відповідають мінімальним температурам місцевості, в якій ведуться будівельні роботи.
Перемички, використовувані для будівництва в районах з високою сейсмічною активністю, повинні виготовлятися із спеціальними закладними деталями та/або випусками арматури.
При виготовленні плитних перемичок в розрахункове навантаження входять: власна вага перемички, вага розташованої над нею цегляної або блокової кладки, а також міжповерхових перекриттів.
Якість поверхонь перемичок, особливо їх зовнішніх частин, які виходять на лицьову сторону блокової або цегляної кладки повинна відповідати категоріям КП- 2 і КП- 3 за ДСТУ Б В.2.6- 2 .
Маркування перемичок, наприклад, 3ПБ 30 - 8 -п, означає:
Перемички балочні типу ПГ провадяться відповідно до національного стандарту України ДСТУ Б В.2.6- 55: 2008 або за документами типових будівельних серій.
Перемички цього типу призначені для перекриття в цегляних і блокових стінах віконних, балконних і дверних прорізів. При цьому вони переносять на стіни навантаження як від верхніх ділянок стіни, так і від міжповерхових перекриттів, зазвичай виконуваних з монолітних або багатопустотних плит.
Балочні перемички являють собою конструкцію у вигляді балки у верхній частині якої обрана т. зв. « Чверть », тобто в балці влаштована поздовжня полку, з шириною не менше 130 мм і висотою, заданої в ГОСТ 948-84, та/або ТУ (технічних умов) заводу - виробника або в проектній документації (робочих кресленнях) будівельної серії 1.038.1-1 випуски 3 та/або 12 . ГОСТом висота "чверті" призначається в межах від 70 до 435 мм, зазвичай - 120 і 250 . Призначення "чверті" - утворити полицю для примикання і/або обпирання плит перекриття, як багатопустотних, так і суцільних (монолітних) .
Балочні перемички виготовляються з важкого бетону, що має середню щільність не менше 2200 і не більше 2500 кг/куб. м. Клас міцності на стиск (або відповідна марка по міцності) повинен бути не гірше В15 . Морозостійкість бетону в перемичці - не гірше F100, оскільки він повинен витримувати не менше 100 заморожувань - відтавань .
Довжини перемичок цього типу від 1550 мм до 5960 мм.
При монтажі на стіну перемичка повинна встановлюватися чвертю всередину споруди і вгору.
Для навантаження - розвантаження та монтажу цих залізобетонних виробів можуть встановлюватися монтажні петлі. Тоді у маркуванні перемички це наголошується буквою "м" .
Маркування балкових перемичок складається з:
Наприклад, 2ПГ 44-8 ап .
Всі права захищені Державний Будівельний Комбінат
Sitemap